У МОН ВІДБУЛАСЬ КОНФЕРЕНЦІЯ ЩОДО РОЗВИТКУ ТЕХНОЛОГІЙ В ЕПОХУ ЦИФРОВІЗАЦІЇ

19-20 вересня 2019 р. УкрІНТЕІ за фінансової та організаційної підтримки  МОН провів XVIІI Міжнародну науково-практичну конференцію «Побудова інформаційного суспільства: ресурси і технології».

З вітальним словом  перед учасниками виступив Перший заступник Міністра освіти і науки України Юрій Полюхович.

На конференції обговорювались актуальні питання формування цифрової економіки, розвитку цифрових сервісів та технологій, нові можливості освіти і науки у цифровому середовищі.

Панельні дискусії зібрали фахівців центральних органів виконавчої влади, науковців, освітян, представників бізнесу та громадянського суспільства.

  

  

  

Відбувся цікавий обмін думками щодо достатності вітчизняного нормативно-правового забезпечення для цифрової трансформації країни, пріоритетних напрямків діджіталізації, розвитку штучного інтелекту, застосування цифрових сервісів у промисловому виробництві, наданні державних послуг, фінансах, суспільному житті, науці та освіті. Окрему увагу було приділено аналізу зарубіжного досвіду та розгляду світоглядно-філософських аспектів цифровізації. Фахівці не були одностайні у своїх оцінках, зважено висловлювались, наголошуючи як на позитивних моментах, так і недоліках, відверто говорили про вигоди цифровізації і про ризики, що її супроводжують.

Спеціальний гість конференції – Dominic Farace, PhD, директор GreyNet International (Амстердам, Нідерланди), євангеліст сірої літератури як важливого джерела наукової та освітньої інформації, організатор профільних наукових конференцій у США та країнах ЄС.
Він представив аудиторії своє бачення  ролі  сірої літератури, розповів про партнерів та однодумців GreyNet, кращі зарубіжні практики, відповідну інфраструктуру, наукові дослідження, мережу інформаційної підтримки сірої літератури у вигляді  OpenGreyRepository, GreyGuidePortal, GreyNet`s Training & Education, GreyForum Series.

      

Ще один доповідач із Нідерландів Vyacheslav Tykhonov поділився досвідом  створення репозитаріїв та цифрових архівів у контексті EOSC (European Open Science Cloud).

Очно та онлайн до конференції долучились представники Азербайджану,  Білорусі,  Казахстану, Молдови, Нідерландів, Польщі, України, всього 19 експертів та 26 доповідачів. Відбувся продуктивний обмін думками щодо побудови інформаційного суспільства та цифровізації.

Більш детальна інформація: https://bit.ly/2mlz5n6

    

   

 

   

    

   

   

   

    

 

 

 

  • Національна академія педагогічних наук України
  • БД «Технології України» 
  • БД “Науково-дослідні, дослідно-конструкторські роботи і дисертації України”
  • БД «Інноваційні технології та розробки»
  • БД «Наукові періодичні видання МОН України» 
  • БД  «Науково- технічні заходи»